ЦСКА 1948 удари Арда с дузпа и оглави елита (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 победи като гост Арда в мач от VI кръг на Първа лига. На стадион „Арена Арда“ армейците се наложиха с 1:0. Със печелените 3 точки възпитаниците на Любослав Пенев оглавиха класирането в родния елит, изпреварвайки с 2 втория Черно море.

В 12-ата минута Ковачев преодоля Перейра с поемането на топката, влезе навътре и отправи първия удар в двубоя, който излезе в аут.

В 29-ата минута Русев преодоля Лозев и навлезе на скорост в наказателното поле. Петков опита да парира пробива на крилото, но се стовари върху гърба му и реферът Георги Гинчев отсъди дузпа. Чочев я реализира с шут по земя.

Арда отговори с изстрел на Иванов от границата на големия пеналт в 36-ата минута, който излезе над напречната греда. Секунди по-късно Ндиайе финтира Даскалов и шутира по земя в аут.

В 45-ата минута Ковачев отправи най-опасния удар за Арда през първата част. Крилото влезе навътре и шутира фалцово с левия крак, но покрай дясната греда на вратата.

Две минути след почивката Ковачев проби отдясно и върна за Иванов. Халфът стреля, топката рикошира в Октавио, но Наумов реагира добре и изби в корнер. В 55-ата минута домакините имаха нова възможност да изравнят след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948, но Ндиайе прехвърли и Наумов, и вратата след удар с глава от 6-7 метра.

В 63-ата минута Арда катоо по чудо не изравни. Ндиайе стреля с глава от 4-5 метра след центриране от корнер, но Наумов някак спаси. Последва добавка на нападателя от два метра, която премина над напречната греда.

В 77-ата минута Топузов осъществи рейд в наказателното поле на домакините и шутира силно с десния крак, но в обсега на Симеонов, който изби.