Черноморец стъпи накриво у дома! Съдия забърка страховит скандал в продължението (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Черноморец завърши наравно в домакинството си на Асеновец в мач от II кръг на Трета лига – Югоизток. На стадион „Черноморец“ „акулите“ имаха тотална доминация, която обаче не успяха да материализират и последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0.

През първото полувреме Черноморец създаде редица положения, от които не успя да се възползва. Само 180 секунди след началото на втората част Венелин Филипов стреля мощно от дистанция, но топката разтресе напречната греда.

В последните минути пред вратата на гостите се изви истинска вихрушка. В 83-ата, след центриране отляво, топката стигна до Григор Долапчиев, който от границата на вратарското поле засече с глава, но над опразнената врата.

Само 180 секунди след това Павлин Чиликов засече с глава центриране от фал. Топката обаче срещна лявата греда.

Така се стигна до 6-ата минута на даденото продължение. Тогава главният съдия Павел Попов отсъди дузпа в полза на Черноморец за игра с ръка на футболист на гостите в собственото му наказателното поле. Играчите на Асеновец наобградиха арбитъра. В това време Милен Танев сложи топката на бялата точка и търпеливо зачака сигнал, за да изпълни наказателния удар. Въпреки че в Трета лига не се използва системата ВАР, арбитърът промени решението си и отмени дузпата. Това от своя страна предизвика гнева на футболистите и феновете на Черноморец, но в крайна сметка играта продължи с топка за гостите и мачът завърши 0:0.