ЦСКА 1948 срази Локо (Пд) насред „Лаута“ и оглави еднолично елита! Чочев отново се развихри (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пд) в мач от XII кръг на Първа лига. На „Лаута“ „червените“ се наложиха с 3:1. Отново над всички бе странно неповикания в националния отбор Ивайло Чочев, който реализира две от попаденията и даде асистенция за третото. По този начин възпитаниците на Любослав Пенев оглавиха еднолично класирането, изпреварвайки Лудогорец с 3 точки.

В 28-ата минута Локомотив имаше чудесен шанс да поведе. Петър Витанов се освободи от съперник пред вратарското поле и стреля, но Даниел Наумуов изби. Топката стигна до Димитър Илиев, който направи добавка, но отново вратарят на ЦСКА 1948 се справи.

В 37-ата минута Витанов изведе в наказателното поле Преслав Боруков. Ударът на нападателя обаче бе уловен без особени затруднения от Даниел Наумов.

В 43-ата минута ЦСКА 1948 по чудо не откри резултата. Хоркаш се намеси неубедително при остро, ниско центриране отдясно, избивайки в краката на Ивайло Чочев. Звездата на „червените“ стреля от точката за изпълнение на дузпа. Стражът на домакините успя да плонжира и да докосне топката и да забави скоростта. Това пък  даде възможност на Матеус да изчисти току пред голлинията.

В 1-ата минута на продължението ЦСКА 1948 прати топката в мрежата на съперника. Георги Русев се освободи от Мартин Паскалев и с шут от 11 метра не остави шанс за реакция на Хоркаш. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада.

В 5-ата минута на добавеното време Радослав Кирилов стреля от наказателното поле със странична ножица, но над вратата.

ЦСКА 1948 поведе в 52-ата минута. Ивайло Чочев, заобиколен от двама съперници, овладя на гърди центриране от дълбочина и с шут от границата на вратарското поле направи 0:1.

Локомотив реагира светкавично и 240 секунди по-късно изравни. Карагарен центрира отляво, а Преслав Боруков засече с глава от границата на вратарското поле за 1:1. Първоначално попадението бе отменено заради засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР, включително и за евентуално нарушение срещу „червен“ футболист, обаче то бе признато.

В 67-ата минута ЦСКА 1948 възстанови аванса си. Ивайло Чочев центрира перфектно от дълбочина. Джонатан Перейра пък засече на шпагат във вратарското поле за 1:2.

В 84-ата минута ЦСКА 1948 сложи точка на спора. Перейра проби отляво и даде отличен пас на метър в наказателното поле. Там Ивайло Чочев залъга, че ще стреля, освобождавайки се от Петрович, след което от точката за изпълнение на дузпа прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:3.