ЦСКА 1948 се измъчи с Марица, но продължава напред за Купата

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. В 1/16-финален мач „армейците“ победиха като гости с 1:0 Марица.

ЦСКА 1948 можеше да поведе след само 120 секунди игра. Шут на Георги Русев по диагонала обаче бе отразен от вратаря.

В 14-ата минута изстрел на Умарбаев от границата на наказателното поле профуча над напречната греда.

Скоро Георги Русев центрира от корнер, Ивайло Чочев засече с глава, но неточно.

В 34-ата минута Аерон Зинга можеше да се разпише, но чудесна намеса на Илия Николов не позволи това да се случи.

В 59-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 поискаха дузпа, след като Георги Русев падна в наказателното поле след съприкосновение с Мирослав Пушкаров. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

Марица можеше да поведе в 68-ата минута. Джеймс прати топката от тъч в наказателното поле. Веселин Марчев свали с гърди към оставения непокрит Свилен Щерев, който стреля от движение, но неточно.

В 70-ата минута Виячки не успя да прати топката във вратата, останал сам на втора греда, а след това и Илия Николов се намеси при удар на Симеон Петров.

Марица отговори с бърза контраатака по левия фланг. Джеймс центрира в наказателното поле, Веселин Марчев засече от изгодна позиция, но в аут.

ЦСКА 1948 поведе в 73-ата минута. Отбита топка попадна на крака на Георги Русев, който отправи страхотен изстрел от около 25 метра. Топката се чукна в гредата и спря в мрежата за 0:1.