0
Снимка: minyor-pernik.bg
-
-

ЦСКА 1948 победи с 3:1 Академия Пандев в контролна среща. На един от терените в Банско,възпитаниците на Любослав Пенев записаха пета поредна победа в контролите. Преди това те спечелиха с 5:0 над Спартак (Варна), с 3:0 над Пирин (Благоевград) ,с 4:1 над Локомотив (Пловдив) и с 3:0 над Локомотив София. И спазиха традицията да бележат минимум 3 гола във всяка една проверка.

След 120 секунди игра Алекс Колев шутира отблизо, но Йовановски спаси.ЦСКА 1948 поведе в 10-ата минута. Октавио с прецизен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Йовановски за 1:0.

След размяна на положения, в 31-ата минута Марио Топузов центрира отлично. Денислав Александров засече от чиста позиция с глава, но не успя да се разпише.Секунди след това изстрел на Джонатан бе избит от голлинията.

В 33-ата минута Октавио нанесе опасен удар. Йовановски обаче плонжира и изби.

240 по-късно Джонатан излезе сам срещу вратаря. Йовановски обаче реагира отлично и не позволи „червените“ да стигнат до второ попадение.
През второто полувреме ЦСКА 1948 вкара и втори гол след час игра. Страхотна контраатака, започната от Ангел Бастунов, завърши с поредното попадение на Александър Колев в контролите.

В 69-ата минута Академия Пандев върна един гол чрез Митровски. Нападателят остана очи в очи с Генадий Ганев и преодоля влезлия от резервната скамейка страж на ЦСКА 1948.
В следващите минути възпитаниците на Любослав Пенев,пак натиснаха ,но Йовановски парира силни удари на Георги Русев и Ивайло Чочев.

В 86-тата минута великолепно центриране отдясно на Александър Александров ,завърши с точен удар с глава на Георги Русев ,който оформи и крайното 3:1

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 15. Александър Александров, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене, 58. Октавио Мантека, 7. Марио Топузов, 11. Денислав Александорв, 9. Александър Колев;

АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ: 12. Йовановски, 15. Йокович, 4. Димов, 5. Илиев, 20. Ивановски, 11 Маронг, 22. Томовски, 30. Шарковски, 10. Велиновски, 9. Гьоргьевски, 21. Митровски