ЦСКА 1948 помля гредите, изпусна дузпа и загуби от 10 от Ботев Вр (ВИДЕО)

0
botev vraca cska 1948 braqn mendosa djonatan pereira
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 загуби гостуването си на Ботев (Вр) в мач от ХХ кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица „армейците“ отстъпиха с 0:1. Срещата бе изгледана на живо от финансовия благодетел на столичани Цветомир Найденов и от Стойчо Младенов.

„Червените“ със сигурност могат да съжаляват, че си тръгват за София с празни ръце, след като изпуснаха куп положения, не успяха да реализират дузпа и удариха 3 греди. От своя страна пък успехът за врачани е особено ценен, след като бе постигнат с човек по-малко, тъй като в края на първото полувреме Фераресо получи червен картон.

Ботев имаше отлична възможност да поведе след по-малко от 60 секунди игра. Мирослав Маринов получи на чиста позиция в наказателното поле и стреля по диагонала. Наумов обаче показа хладнокръвие и спаси.

В 7-ата минута Браян Мендоса пребори на аутлинията Хелитон и върна топката назад, а в последствие Браян Переа я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено, тъй като Мендоса стигна до кълбото малко след като то бе напуснало очертанията на терена.

ЦСКА 1948 отговори 180 секунди по-късно. Сердюк изведе в наказателното поле Радослав Кирилов, който върна към Ивайло Чочев. Красимир Костов обаче се справи с удара на „червената“ звезда от 13-14 метра.

Ботев поведе в 21-ата минута. Браян Переа даде отличен извеждащ пас за Чавдар Ивайлов. Последният напредна, нахлу в наказателното поле и останал сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

Само 120 секунди по-късно шут на Мирослав Маринов от 11 метра мина над напречната греда.

ЦСКА 1948 имаше прекрасен шанс да изравни след половин час игра. Ивайло Чочев изведе чудесно Евгений Сердюк. Нападателят стигна в наказателното поле до топката преди вратаря Красимир Костов, който го спря непозволено и главният съдия Валентин Железов отсъди дузпа. От бялата точка Ивайло Чочев стреля в средата на вратата. Костов плонжира вляво, но някак успя с крак да спре топката пред голлинията, а след това и да я улови.

В 44-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Диаго Фераресо спря опасна контраатака на ЦСКА 1948, фаулирайки Октавио. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон. Интересно е, че Фераресо получи първото си официално предупреждение само 7 минути по-рано и то отново за нарушение срещу Фераресо.

180 секунди след началото на втората част Меси засече с глава центриране от корнер, но топката премина до дясната греда.

ЦСКА 1948 отговори мигновено. Джонатан шутира от дистанция, но Костов изби. Ивайло Чочев направи добавка от наказателното поле, но отново стражът на домакините се справи.

В 52-ата минута Сердюк нахлу в наказателното поле и шутира от малък ъгъл. Костов успя да отклони топката, която след това се удари от външната страна на дясната греда и излезе в корнер.

Почти веднага след това Сердюк получи на границата на вратарското поле и засече от движение, но над напречната реда.

В 66-ата минута Октави свали с глава центриране в наказателното поле. Бирсент Карагарен също с глава опита да вкара от границата на вратарското поле, но не сполучи.

Четвърт час преди края Радослав Кирилов изстреля истински снаряд от над 20 метра. Топката обаче разтресе дясната греда, след което си отклони в Красимир Костов и бе изчистена от защитник.

Скоро след това Карагарен влезе отдясно в наказателното поле и центрира остро. Сердюк засече с глава от вратарското поле, но доста неточно.

Секунди по-късно шут на Сердюк профуча покрай левия страничен стълб.

В 82-ата минута Карагарен изведе в наказателното поле Сердюк, който обаче шутира неточно.

180 секунди преди края на редовното време Карагарен насочи в долния десен ъгъл, но Костов изби. Топката стигна до Райън Бидунга, който от вратарското поле нацели дясната греда.