ЦСКА 1948 отнесе Арда насред Кърджали (ВИДЕО)

0
arda cska 1948
Кадър: Диема спорт

ЦСКА 1948 победи Арда в отложен мач от III кръг на Първа лига. На стадион „Арена Арда“ „армейците“ се наложиха с 3:0.

Със спечелените 3 точки възпитаниците на Николай Панайотов събраха актив от 29 и се изкачиха на 5-о място във временното класиране, изпреварвайки днешния си съперник и Левски. Кърджалийци пък остават с 28 точки и заемат 7-а позиция.

ЦСКА 1948 можеше да поведе в 14-ата минута. Антонио Вутов бе намерен в наказателното поле, след което върна назад. От дъгата на пеналта Неделко Пишчевич нанесе удар. Топката рикошира във футболист на Арда, след което срещна лявата греда.

240 секунди по-късно „армейците“ все пак излязоха напред в резултата. Георги Русев центрира остро от фал. Никой в наказателното поле не успя да засече, но в опита си да боксира Иван Дичевски прати топката в собствената си мрежа за 0:1. В крайна сметка обаче попадението бе записано на името на футболиста на ЦСКА 1948.

В 26-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като шут на Георги Русев срещна ръката на футболист на Арда. Съдията обаче не посочи бялата точка, тъй като ръката бе плътно прилепена до тялото.

180 секунди след това ЦСКА 1948 удвои аванса си. Георги Русев центрира от корнер. Ивайло Чочев продължи с глава на задна греда, където от голлинията Неделко Пишчевич я прати в мрежата за 0:2.

Арда отправи първи си точен удар чак в 34-ата минута, но той по никакъв начин не затрудни Гендаий Ганев.

180 секунди след началото на втората част ЦСКА 1948 оформи класиката в резултата. Георги Русев центрира от фал, а от вратарското поле Елитон засече неспасяемо с глава за 0:3.

В 70-ата минута Арда можеше да върне едно попадение. Удар на Тонислав Йорданов от 10-ина метра обаче бе избит от голлинията от Елитон.

В 78-ата минута Преслав Боруков проби отляво, нахлу в наказателното поле и от аутлинията върна назад. Иван Коконов засече пред вратарското, но топката срещна дясната греда, след което бе уловена от Гендаий Ганев.