ЦСКА 1948 обърна косовари за 120 секунди в края

0
Снимка: cska1948.bg
-
-

ЦСКА 1948 стигна до нова победа по време на лагера си в Турция, след като обърна Лапи и се наложи с 2:1 в приятелска среща между двата отбора. Българският тим игра по-добре през по-голямата част от времето и закономерно стигна до успеха.

Още във втората минута Венци Василев напусна контузен срещата, а на негово място влезе Димитър Пиргов. Минута по-късно Едон Сандрив опита атрактивен диагонален удар, който мина на сантиметри от различния стълб на Иван Караджов.

В следващите 15-ина минути тимът от Косово бе по-активен на терена, но интересни положения липсваха. В 18-ата минута Ветив излезе сам срещу Караджов, но ударът му се оказа прекалено слаб и българският страж улови безпроблемно.

В 23-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност пред вратата на Лапи. Георги Русев центрира добре отдясно и намери Алекс Колев, който стреля опасно с глава. Ударът му обаче премина на сантиметри от вратата. Постепенно ЦСКА 1948 взе инициативата и организира няколко добри атаки. В 33-ата минута Алекс Колев излезе добре срещу вратаря на Лапи, но последвалият шут разочарова много и нападателят изпрати кълбото в аут.

3 минути по-късно Алекс Колев центрира към Галин Иванов, но защитник на косоварите изчисти. Топката обаче дойде удобна за Васил Шопов, който стреля директно от воле, но безуспешно.

В 44-ата минута хубава атака на българският тим доведе до това Георги Русев да стреля от границата на наказателното поле. И този път обаче не падна гол. Така двата тима се прибраха на полувремето при резултат 0:0.

В 47-ата минута Чочев стреля добре, но право в обсега на вратаря Авдили. 6 минути по-късно Галин Иванов стреля с глава, но отново без успех. ЦСКА 1948 продължи да организира по-опасните атаки, но така и не намираше пътя към гола.

Точно обратно на очакванията в 74-ата минута Лапи успя да открие резултата. Емил Мартинов сбърка в средата на терена и футболист на косоварите отне топката. Той веднага пусна пас и изведе влезлия по-рано като резерва Фастим Алидема, който останал очи в очи с Караджов не сбърка и вкара за 0:1.

4 минути по-късно Дуде Ндунгала стреля от воле, но прати топката високо над напречната греда. Малко по-късно отново той се справи с няколко футболисти на Лапи, навлезе в наказателното поле отляво, шутира, но вратарят на косоварите спаси.

Минути преди края на срещата Реян Даскалов отне от стража на противника и успя да подаде към Марио Топузов. Седмицата на “червените” обаче не успя да нанесе точен изстрел.

В 87-ата минута обаче българите стигнаха до попадение. Хубаво центриране отляво бе насочено към центъра на наказателното поле, където Гроздано се размина с топката. Тя обаче попадна в краката на Марио Топузов, който от малък ъгъл опъна мрежата на Лапи за 1:1.

Само 2 минути по-късно ЦСКА 1948 вече водеше в резултата. Грозданов опита слаб удар към наказателното поле, който привидно изглеждаше, че няма да затрудни вратаря. Стражът обаче изпусна кълбото и така Ангел Бастунов имаше възможност да стреля на празна врата и да направи обрата пълен – 2:1.