ЦСКА 1948 би в голяма драма в Радомир с дузпа в последната минута

0
pomorie cska 1948 6

Струмска слава и ЦСКА 1948 изиграха изключително интригуващ мач от петия кръг на Втора лига, който след много обрати, здрави сблъсъци и победен гол в заключителните секунди завърши 4:3 в полза на червените.

Гостите откриха резултата чрез Андон Гущеров в 6-ата минута, но 180 секунди по-късно Христо Кирев изравни. В 19-ата минута домакините осъществиха пълен обрат след попадение на Борислав Николов. ЦСКА 1948 изравни чрез Диян Димов в 30-ата минута и при равенство 2:2 приключи първата част. В 59-ата минута Петко Петков вкара трети гол за софиянци, но в 84-ата минута Петър Генчев си вкара автогол за ново равенство.

Така се стигна до 91-ата минута, в която Светослав Диков донесе победата на ЦСКА 1948, реализирайки от дузпа за крайното 4:3.

Това бе дебют на новия треньор на червените Петко Петков, а след успеха тимът му измести Струмска слава от второто място в класирането.Срещата започна вихрено за червените, които откриха резултата още в 6-ата минута. Светослав Диков изведе Андон Гущеров сам срещу вратаря и вторият реализира. Само 180 секунди по-късно обаче домакините изравниха. Това стори Кирев, който вкара отблизо след центриране отдясно.

В 19-ата минута Струмска слава осъществи пълен обрат чрез Николов, който вкара с глава, засичайки центриране от фаул. След половин час ЦСКА 1948 вкара втори гол. Негов автор стана Диян Димов. Бившият капинат на Дунав се възползва от центриране на Томислав Павлов от корнер, домакините не успяха да изчистят топката и халфът я изпрати в тяхната врата за 2:2.

До края на полувремето, което бе нервно и с доста груби влизания, не паднаха повече голове и то приключи при 2:2.

В началото на второто полувреме двамата треньори извършиха общо три смени – две направиха гостите и една домакините. Тези промени се оказаха ключови, тъй като именно една от резервите на гостите, Петко Петков, отново изведе своите напред. В 59-ата минута Светослав Диков свали към него топката с гърди и таранът вкара с шут от границата на малкия пеналт.

В 77-ата минута тимът от Радомир можеше да изравни, когато Кирев изведе Николов сам срещу вратаря, но шутът на втория срещна левия страничен стълб. Все пак домакините стигнаха до равенството в 84-ата минута, когато Петър Генчев си вкара куриозен автогол. Защитникът не успя да изчисти топката, последва грешка и на вратаря Вълков, който се размина с нея, и тя влетя в мрежата му за 3:3. За да дойде продължението на мача и дузпата за ЦСКА 1948…