Несебър се върна към победите и си го изкара на Арда

0
nesebar arda

Отборът на Несебър победи с 2:1 големия фаворит за промоция в Първа лига Арда Кърджали. Срещата бе от 5-ия кръг на Втора лига. Възпитаниците на Николай Жечев сложиха край и на неприятната серия от две поредни загуби и си го изкараха на Арда. А гостите от Кърджали затвърдиха мнението ,че играят трудно далеч от дома. Домакините влязоха много по-добре в мача и особено през първото полувреме напълно обезличиха скъпата селекция на Елин Топузаков.
Трайо Грозев откри резултата след 16 минути игра. Той засече с глава центриране на Николай Костов. В 42-та минута преотстъпеният от Ботев Пловдив Атанас Ташолов вкара и втори гол за Несебър, отново след центриране на Костов и неубедителна намеса на Иван Караджов.
През второто полувреме гостите от Арда стигнаха до гол чрез Димитър Макриев. Опитният 34 годишен таран от Гоце Делчев вкара първия си гол с екипа на отбора от Кърджали, след като в последните години игра за Неа Саламина в Кипър. И той се разписа с глава след асистенция на Веселин Марчев. Дебют за Арда направи и бившият голмайстор на Берое, Левски и Нефтохимик Венци Христов,който влезе като резерва..
Във временното класиране Несебър е 10-ти с 6 точки, а Арда с точка повече е на 6-та позиция.