0
fut 240319 1 730x485 696x462
-
-

Асеновец“ загуби с 4:1 гостуването си на „Хасково-1957“ в последен мач от 22 кръг в югоизточна Трета лига, игран в неделя на градския стадион в Хасково. Изумителното в срещата бе, че тимът от Асеновград игра в официална среща с потници, поради липса на екипи с различен цвят от тези на домакините. Това говори за „страхотната“ организация в клуба.
Загубата уби и малкото останала надежда у асеновградчани, че тимът ще намери сили да запази мястото си в групата. В последните 2 сезона „Асеновец“ върви стремглаво надолу и почти сигурно ще се състезава в областните групи от следващия сезон.
Срещата днес започна с минута мълчание в памет на починалия ветеран на „Хасково-1957“ Делчо Делчев. Юли Шекеров блесна с хеттрик за домакините. Таранът откри резултата още в 9-ата минута. Пак той удвои 5 минути по-късно. Последва и дузпа, която хасковлии пропуснаха. В 34-ата минута гостите намалиха, но минутки преди края Ален Иванов реализира за 3:1. Шекеров се разписа през второто полувреме и така узакони победата за „Хасково-1957“.
С едва 2 победи от 22 мача „Асеновец“ е последен с 9 точки, а в следващия кръг приема силния тим на „Загорец“ (Нова Загора). На всичкото отгоре „станимаклии“ са наказани с лишаване от домакинство и няма да домакинстват на стадион „Шипка“ в Асеновград.

Снимка: Haskovo.info