Царско село превзе Витоша и почти се спаси(ВИДЕО)

0
-
-

Витоша Бистрица загуби с 0:1 от Царско село в среща от 28-ия кръг на efbet Лига. Мачът трябваше да се играе вчера, но бе отложен заради съмнения за заразени играчи с COVID-19 в тима на домакините. В крайна сметка всички тестове се оказаха отрицателни. С тази победа възпитаниците на Любо Пенев на практика си подсигуриха поне още един сезон в групата на майсторите.
Първата добра възможност в срещата дойде още във втората минута и бе на сметката на гостите. След центриране от фал отляво, топката бе пратена в наказателното поле, където отбраната на домакините не се справи много добре и не успя да изчисти коженото кълбо. Топката попадна в Мартин Кавдански, който стреля от въздуха в аут.
Гостите продължиха да бъдат по-активният тим на терена и в следващите няколко минути стигнаха до нови две възможности пред Кръстев. Уесли Ната пробва късмета си от пряк свободен удар, но изпрати топката над вратата.Второто полувреме отново започна по-добре за Царско село и само в рамките на две минути стигна до две добри положения за гол. Първо Мирослав Будинов стреля с глава след центриране отдясно, но прати коженото кълбо в аут. Веднага след това Уесли Ната също отправи изстрел, но също покрай вратата.
Витоша отговори чрез Атанас Кабов, който се нагърби изпълнението на пряк свободен удар от неудобна позиция. Въпреки малкия ъгъл, Кабов успя да затрудни Пласид, който бе принуден да боксира.
Царско село все пак дочака своя миг в 58-ата минута. Гостите успяха да поведат в резултата с първия си точен изстрел. Румен Гьонов изведе много добре Миросла Будинов в предни позиции,  а той с много техничен удар от труден ъгъл, успя да прати топката в мрежата.
Това бе първи гол за Миро Будинов с екипа на „царете” след пристигането му от Ботев Враца.В 73-ата минута Уесли Ната пробва акробатичен удар след пас на резервата Ушагелов, но топката излезе в аут. В 84-ата минута Бахамбула центрира отлично от фаул към точката на дузпата, но Хулио Родригес с глава не успя да се разпише в мрежата на „тигрите“.