Монтана с нова победа в контролите-би и Септември

0

Отборът на Монтана победи с 2:1 като гост Септември (София) в контролна среща играна на стадиона в столичния квартал „Драгалевци“. В основата и на двата гола бе опитният Сергей Георгиев. Още в 6-та мин. след негов извеждащ пас се разписа Николай Минков. Серго асистира и на Атанас Илиев, който удвои в 67-та мин. Четири минути преди края на мача домакините намалиха. Заради различни здравословни проблеми Тони Тасев, Росен Кръстев и Румен Георгиев-Джако пропуснаха проверката. От щаба на монтанци казаха, че не е нещо обезпокоително. За това кой да застане под рамката пък решаваща дума има треньорът на вратарите Мирослав Митев.
Контролата с отбора на Септември, който също като Монтана се готви за бараж, бе четвърта от лятната предсезонна подготовка за водения от треньорите Венци Иванов и Светлан Кондев северозападен тим. Равносметката от предишните три е две победи – с 5:0 над Беласица (Петрич) и с 2:0 над Миньор (Перник) и загуба с 1:0 от ЦСКА 1948. На тръгване от лагера в Банско, на 4 юли, монтанци ще премерят сили и с Хебър (Пазарджик).

Голмайстори: 0:1 Николай Минков (6), 0:2 Атанас Илиев (67), 1:2 (86).
Стадион в столичния квартал „Драгалевци“-50 зрители.