Царско село излъга Арда с фамозна задна ножица! Дербито не мина без червен картон и спречквания (СНИМКИ)

0
arda carsko selo2

Арда загуби от Царско село в голямото дерби от XII кръг на Втора лига. На все по-модерно изглеждащия стадион „Арена Арда“ в Кърджали, домакините отстъпиха с 0:1. Възпитаниците на Стойчо Стоев доиграха двубоя с човек по-малко, след като в 78-ата минута Милен Стоев получи червен картон. 60 секунди по-рано пък Георги Минчев донесе победата на столичани с фамозна задна ножица.

С успеха днес, Царско село събра 31 точки и дръпна на първото място със 7 пред втория Монтана. Арда пък остава на пета позиция, с актив от 20 точки.

arda carsko selo

Първите 45 минути бяха доста скучновати, без никакви положения и пред двете врати. Съперниците заложиха основно на битка в средата на терена, без да предприемат някакви рискове. Секунди преди края Венцислав Бенгюзов влезе малко по-остро в крака на Реян Даскалов и футболистите на двата отбора се посбутаха, без обаче да се стигне до по-сериозни сблъсъци.

В 57-ата минута Емануил Манев центрира от фаул, Георги Минчев засече с глава, но над вратата.

arda carsko selo1

Точно след час игра Арда можеше да поведе. След като Росен Андонов изчисти неумело, топката стигна до Венцислав Бенгюзов. Последният нанесе хубав изстрел от дъгата пред наказателното поле, но вратарят на гостите се реваншира с чудесно спасяване.

arda carsko selo3

В 64-ата минута домакините поискаха дузпа. Пърлевич задържа и свали на земята в наказателното поле Георги Андонов, който от непосредствена близост щеше да засече успоредно подаване на Венцислав Христов. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

В 77-ата минута Царско село поведе с фамозен гол. След центриране на Манев от фаул, топката бе отклонена към Георги Минчев, който с великолепна задна ножица намери долния ляв ъгъл за 0:1.

Само 60 секунди по-късно положението на Арда се утежни още повече. Милен Стоев връхлетя брутално с бутонките в тялото на Емануил Манев, за което получи директен червен картон.

В 82-ата минута Арда по чудо не изравни. Лозев пусна към Марчев, който засече от границата на вратарското поле. Росен Андонов обаче с невероятен рефлекс, с една ръка спря топката на голлинията.

В 87-ата минута Илиян Йорданов стреля директно от фаул, топката рикошира в стената и бе на път да излъже Караджов. Вратарят обаче успя да избие със сетни сили в корнер.

В даденото продължение Венци Христов отправи страховит удар, който обаче бе избит от Росен Андонов.