Трима в Монтана до последно под въпрос за мача с Марек

0
-
-

Футболистите на Монтана тренираха днес за последно на клубната си база и в ранния след обяд вчера заминаха за Благоевград. В събота монтанци гостуват на Марек в среща от 34-ия кръг на първенството на Втора лига. Двубоят на стадион „Бончук“ започва в 17:00 часа. Във временното класиране славният някога тим на домакините се намира в зоната на изпадащите – 17-то място с актив от 30 точки, а възпитаниците на треньора Антони Здравков са 4-ти с 55 т.

За този мач наставникът на Монтана няма да може да разчита на титулярния си полузащитник Йордан Йорданов. За натрупани жълти картони 30-годишният футболист, който е голмайстор на отбора си с 8 точни попадения, е наказан за две срещи. Освен за предстоящия двубой Даната няма да играе и срещу Струмска слава (Радомир) на стадион „Огоста“ (8 май, 18:00 часа).

Трима други футболисти на Монтана пък все още не са на сто процента възстановени от травмите, които ги измъчваха през седмицата. Капитанът Иван Михов, универсалният Владимир Айтов и нападателят Владислав Цеков-Каската имат едва две пълноценни тренировки с отбора, а през другото време се готвеха на облекчен режим. За тях треньорът ще решава непосредствено преди мача с Марек дали да ги пусне още от първата минута.

От началото на пролетния дял от първенството Монтана няма загуба (6 победи, 5 равни и 16-7 голова разлика) и продължава да мечатае за бараж и завръщане в елита. За да стане това обаче отборът трябва да спечели и четирите си срещи до края на сезона, а основният му конкурент за четвъртото място Хебър (Пазарджик) да сгреши поне веднъж.