Треньорът на ЦСКА 1948: Липсват ни доста неща

0
153798572075529 cae6ac5fda056c1250ff14e580539f04

Треньорът на ЦСКА 1948 Петко Петков призна класата на Ботев (Пловдив) след домакинската загуба с 1:4 на 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Специалистът подчерта, че към момента „червените“ отстъпват на елитните тимове и съсредоточават изцяло вниманието си към Втора лига.

„Срещу такива отбори на по-високо ниво трябва да си използваш максимално шансовете и да не допускаш голове. Ние не успяхме да използване нашите шансове и допуснахме някои грешки в защита, които бяха фатални. През първото полувреме бяхме по-организирани и стояхме добре на терена. Един излишен фаул в края на полувремето, не бяхме добре подредени и не успяхме да противодействаме. Искахме да играем на контраатака, на моменти се получи, но в крайна сметка загубихме. Виждате, че освен, че отбелязахме гол, имахме още няколко ситуации. Същото беше и в предните срещи. Може би само в мача с Литекс не създадохме толкова положения“, коментира Петко Петков след мача.

„То при всички положения нашето внимание е към Втора лига, но нашият състав е в такова положение, че такива мачове са му необходими. Като цяло играхме в пълния си състав. Това беше един престижен мач срещу отбор, който бе носител на Купата. Виждате, че за момента ни липсват доста неща като реализация в предни позиции. Нашите положения бяха малко по-малко, но ние успяхме само един гол да вкараме“, добави наставникът на „червените“.