Тайбе Юсеин не успя да стигне до финала, японската стена я спря

0
Снимка: БОК, Костадин Андонов, StartPhoto

Тайбе Юсеин преклони глава пред японката Юкако Тауай в полуфинала по борба в категория до 62 килограма на Олимпийските игри в Токио. Защитата на японката се оказа изключителна и Тайбе не успя да я пробие в решаващите заключителни три минути.

Мачът започна много добре за българката, която след успешна защита успя да спечели първата точка в мача, а след това заради пасивността на Тауай прибави още една точка към своя актив и поведе с 2:0.

След това Тауай успя да превърти Тайбе, с което спечели 2 точки и да изравни резултата – 2:2.

В последните три минути японката спечели още една точка заради пасивността на Тайбе, която се оказа и решаваща, защото българката не успя да пробие защитата на Юкако в последните 180 секунди.

Юсеин ще излезе в битката за бронза срещу победителката от репешажа между Любов Овчарова от руския олимпийски комитет и Хена Катерина Йохансон от Швеция.