Струмска слава тресна Добруджа насред Добрич

0
chernomoretz dobrudja (27)

Струмска слава победи като гост Добруджа в мач от XVI кръг на Втора лига. Тимът от Радомир се наложи с 2:0.

Преди началото на двубоя играчите и публиката почетоха с едноминутно мълчание паметта на легендарния вратар на Добруджа Райчо Атанасов, който напусна този свят на 2 ноември.

Мачът започна в бавно темпо, като и двата отбора не бързаха да атакуват вратата на противника. Първото сериозно положение бе за гостите в 14-ата минута, но защитата на Добруджа се справи брилянтно и опази вратата на Аргилашки суха. 10 минути по-късно Добруджа организира добра атака, вратарят на Струмска слава спаси. Малко след това Шериф Осман пропусна да открие резултата, след като отправи плътен удар към вратата на гостите, но вратарят Драгомир Петков отново спаси.

В началото на второто полувреме футболистите на Добруджа окупираха полето на Струмска слава, организираха няколко добри атаки, спечелиха три поредни корнера. Шериф Осман отново бе на косъм от гола, после Ивайло Климентов отправи бомбен удар към вратата на гостите, но вратарят изби топката. Удар на Емануил Манев в 59-ата минута мина покрай страничната греда на Драгомир Петков.

В 75-ата минута Струмска слава получи право да изпълни дузпа, след като Петко Цанков изби с ръка топката в наказателното поле. Васил Божинов бе точен и гостите поведоха в резултата.

До края на двубоя Добруджа всячески се стремеше към гола, настани се изцяло в половината на гостите, но топката така и не влизаше в мрежата на Драгомир Петков. В продължението, след редовните 90 минути, Струмска слава организира контраатака и Георги Янев отбеляза второ точно попадение.

В игра след почивката за Добруджа влязоха Славчо Шоколаров, Емануил Манев, Янчо Андреев и Стилиян Николов.