Спортист победи Черноморец в Бургас, „акулите“ пак изпуснаха дузпа

0
chernomoretz sportist (1)

Спортист победи Черноморец в мач от XVI кръг на Втора лига. На стадион „Лазур“ в Бургас гостите се наложиха с 2:1.

Спортист поведе в 32-ата минута, когато защитникът Павлин Чиликов се разписа с глава.

60 секунди след това играч на Спортист остана сам срещу вратаря Димитър Тодоров, но Олексей Геловани го настигна и изчисти с шпагат.

След час игра гостите удвоиха аванса си. Възпитаниците на Георги Чиликов се възползваха от грешка на „акулите“ в средата на терена, развиха бърза контраатака и Георги Маджаров бе точен за 0:2.

В 68-ата минута Черноморец върна едно попадение. Тодор Чаворски се разписа директно от корнер за 1:2.

Черноморец осъществи натиск и в 75-тата минута получи правото да изпълни дузпа. Ударът от бялата точка на Венцислав Гюзелев обаче бе спасен от вратаря на Спортист – Ивайло Василев.

Така във втори пореден мач Черноморец пропуска да вземе поне точка, заради изпусната дузпа. В предишния кръг „акулите“ отстъпиха с 0:1 при гостуването си на дублиращия отбор на ЦСКА 1948, като тогава пропуск от бялата точка в края на мача направи Тодор Чаворски.