Страховита 7-голова драма! Лудогорец бе на път да навакса 3 гола, но загуби от ЛАСК

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец загуби и втория си мач от груповата фаза на Лига Европа. „Орлите“ отстъпиха с 3:4 при гостуването си на ЛАСК Линц. По този начин те остават без спечелена точка в своята група, след като в първия двубой загубиха като домакини на Антверп с 1:2.

Двубоят започна кошмарно за Лудогорец, който след по-малко от 120 секунди игра вече изоставаше в резултата. Домакините организираха скоростна атака, при която Сисиньо покри засадата. Балич напредна и стигна до дъгата пред наказателното поле, откъдето стреля и намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 11-ата минута положението за българския тим се утежни още повече, след като австрийците удвоиха аванса си. Пламен Илиев изби опасен удар в корнер. Домакините го изпълниха заучено, като центрирането бе по земя, а двама пропуснаха умишлено топката. Така тя стигна до Грюбер, който за втори път я прати в мрежата на разградчани за 2:0.

240 секунди по-късно обаче Лудогорец върна едно попадение. Текпетей изведе Елвис Ману сам срещу вратаря. Последният с прецизен удар покрай Шлагер направи резултата 2:1.

В 23-ата минута ЛАСК можеше да възстанови аванса си от две попадения. След центриране от корнер, а Балич засече с глава. Пламен Илиев само проследи с поглед топка, която премина покрай дясната греда.

В 29-ата минута пък Лудогорец можеше да изравни. Алекс Сантана стреля вляво от точката за изпълнение на дузпа. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

В 34-ата минута обаче ЛАСК стигна до трети гол След центриране отляво, Рагуж засече от въздуха, намирайки долни десен ъгъл за 3:1.

В 55-ата минута преднината на ЛАСК набъбна. Балич стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира последователно в Анисе и Вердон, заблуди Пламен Илиев и влетя в мрежата му за 4:1.

В 67-ата минута Лудогорец съживи надеждите си за нещо повече в този двубоя. „Орлите“ „копираха“ първото си попадение. Текпетей изведе Елвис Ману сам срещу вратаря. Шлагер успя да докосне топката след удара на Ману, но тя все пак спря в мрежата му за 4:2.

В 73-ата минута българският шампион намали изоставането си само на един гол. Елвис Ману стреля от точка за изпълнение на дузпа, а падналият на земята Гръдич спря топката с ръка, за което съдията отсъди дузпа за гостите, а футболистът на домакините получи втори жълт и съответно червен картон. От бялата точка пък Елвис Ману бе безапелационен за 4:3, като по този начин оформи и своя хеттрик.

В 81-ата минута ЛАСК можеше да сложи точка на спора. Гойгингер открадна топката, мина през няколко футболиста на Лудогорец и остана сам срещу Пламен Илиев. Ударът му обаче „облиза“ дясната греда.