Страхотна драма в Коматево! Крумовград повали Ботев (Пд) с дузпа в 93-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
botev plovdiv krumovgrad
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
-
-

Крумовград победи Ботев (Пд) в мач от XXI кръг на efbet Лига. На футболен комплекс “Никола Щерев – Старика” възпитаниците на Станислав Генчев се наложиха с 2:1. В герой за символичните домакини се превърна Алекс Колев, който реализира и двете попадения второто от които от дузпа в 3-ата минута на продължението на мача.

Крумовград можеше да поведе след по-малко от 60 секунди игра. Вячеслав Велев проби отдясно и даде успореден пас. Момчил Цветанов бе на път да засече от метър в празната врата, но в последния момент Джеймс Ето’о успя да избие топката пред краката му.

Домакините все пак откриха резултата в 6-ата минута. Алекс Колев напредна от собствената си половина, след което нанесе мощен шут от сериозна дистанция. Топката се отклони в лявата греда и спря в мрежата за 1:0.

Ботев можеше да изравни 120 секунди по-късно. Изстрел от наказателното поле на Антонио Перера бе избит от Янко Георгиев. Топката стигна до Николай Минков, който обаче бе притиснат от Момчил Цветанов и не успя да нанесе хубав удар, след който топката срещна лявата греда.

В 11-ата минута центриране пред вратарското поле бе засечено с глава от Георги Николов. Янко Георгиев обаче плонжира и улови сигурно.

Ботев (Пд) изравни в 24-ата минута. Георги Николов бе изведен зад гърба на защитата, стигна до топката в наказателното поле, където бе фаулиран от Янко Георгиев, а главният съдия Георги Кабаков отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият стреля в средата на вратата за 1:1.

В 37-ата минута „канарчетата“ можеха да осъществят обрат. Георги Николов получи пас пред вратарското поле, който засече от движение, но покрай десния страничен стълб.

В даденото продължение Ивелин Попов центрира от фал. Антоан Конте засече с глава, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

Малко след като измина час игра, Ивелин Попов получи в наказателното поле и стреля. Янко Георгиев обаче бе пласиран добре и изби.

В 65-ата минута Акере получи вляво в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но вратарят на домакините го бе покрил и улови.

60 секунди по-късно дебютантът Ехидже Укаки изведе Самюел Акере, който изпревари стража и прати топката в мрежата му. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 76-ата минута Акере центрира отляво, Мартин Секулич засече от 9-10 метра с глава, оплитайки топката в мрежата. И този гол на гостите обаче не бе зачетен заради засада.

В 85-ата минута Крумовград можеше отново да поведе. След центриране от корнер и настъпило разбъркване, Клайдер Машедо нанесе параболичен удар. Ивелин Попов обаче успя да избие с глава от голлинията.

Крумовград стигна до победата в 3-ата минута на даденото продължение. Жак Пехливанов стреля директно от фал, но Игонен със страхотен рефлекс успя да избие с една ръка. Алекс Колев направи добавка с глава, но Дилан Мертенс спря с ръка отиващата в опразнената врата топка. В ситуацията Георги Кабаков отсъди дузпа, а футболистът на Ботев получи директен червен картон. От бялата точка Алекс Колев прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:1.