Страхотна драма на Коматево: Феноменален вратар не стигна на „царете“! „Канарчетата“ със зверски пропуски, 4 греди и победа в 90-ата минута (ВИДЕО)

0

Ботев (Пловдив) победи Царско село в мач от XIX кръг на Първа лига. На стадиона в Коматево „канарчетата“ се наложиха драматично с 2:1. Голът на успеха дойде в 90-ата миунта, като преди това пловдивчани се скъсаха да пропускат положения, кое от кое по-чисто, а удариха и 4 греди.

Ботев натисна своя съперник от самото начало на мача и в 10-ата минута поведе. Неделев намери на дъгата пред наказателното поле Маркиньос, който нанесе отличен удар от движение. Янко Георгиев успя да докосне топката, която след това срещна напречната греда и се върна на границата на вратарското поле. Там тя бе засечена в мрежата от Бароан. Попадението първоначално бе отменено заради засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче голът бе зачетен и пловдивчани излязоха напред в резултата – 1:0.

В 28-ата минута Ботев по чудо не удвои аванса си. Неделев с изящен пас изведе Бароан сам срещу вратаря. Янко Георгиев успя при удара на нападателя да докосне топката, която обаче продължи към голлинията. На 2 метра пред нея пък Па Конате направи фрапантен пропуск, засичайки над празната врата.

В 35-ата минута Емануел Току намери на границата на вратарското поле Маркиньос, който се завъртя и стреля. Янко Георгиев обаче с изумителна реакция успя да избие.

Секунди по-късно Неделев шутира мощно извън наказателното поле, но отново Георгиев бе на мястото си и изби в корнер.

Царско село пък изравни от нищото в 42-ата минута. След центриране от корнер, Лъчезар Балтанов засече с глава от границата на вратарското поле за 1:1. Опитният футболист не се зарадва на попадението и показа уважение към отбора, на който дълго време бе капитан. „Жълто-черните“ фенове пък му отговориха с бурни аплодисменти.

По-малко от минутка след това, Ботев можеше да възстанови аванса си. След центриране от корнер, топката бе продължена на задна глава. Там Виктор Генев на 2 метра от голлинията засече необезпокояван с глава, но право в напречната греда. Така той направи сериозна конкуренция по най-фрапантен пропуск на съотборника си Па Конате.

В 48-ата минута Маркиньос нахлу в наказателното поле и нанесе удар, който обаче Янко Георгиев улови без затруднения.

В ответната атака пък Милчо Ангелов нанесе силен шут с левия крак. Аргилашки успя да избие с една ръка и топката премина малко над напречната греда, излизайки в корнер.

В 56-ата минута Ботев организира отлична атака. Конате даде пас отляво. Току засече от 8-9 метра от движение, но топката срещна дясната греда и излезе в аут.

180 секунди по-късно Неделев шутира мощно извън наказателното поле, но Янко Георгиев спаси.

В 63-ата минута Ботев пропусна на два пъти. Първо Маркиньос стреля мощно пред дъгата на наказателното поле, но Янко Георгиев изби с една ръка в корнер. След неговото изпълнение, Реда Рабей шутира от ъгъла на наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл на вратата. Отново обаче Георгиев с една ръка успя да избие.

В 78-ата минута пловдивчани направиха нов шокиращ пропуск. Неделев изведе прекрасно Тонев сам срещу вратаря. Последният стреля силно от 10-ина метра. Янко Георгиев обаче отново някак успя да докосне топката, която след това срещна напречната греда.

Ботев (Пд) все пак стигна до победата в 90-ата минута. Маркиньос бе изведен вдясно в наказателното поле и даде отличен успореден пас. Реда Рабей пък пред вратарското поле засече без проблеми в мрежата за крайното 2:1.