Страхотен Григор! И пак малко не достигна…

0
-
-

Григор Димитров и Стан Вавринка предложиха истинско зрелище на феновете на централния корт на Western & Southern Open в мача помежду си от първия кръг на турнира от серията „Мастърс“ в Синсинати. За съжаление Григор за пореден път загуби от швейцареца, но този път 28-годишният хасковлия бе на косъм от феноменален обрат. Българинът губеше с 1:5 в решаващия трети сет, но стигна до 5:5, като спаси и 2 мачбола в осмия гейм. При 5:5 първата ни ракета допусна пробив, но веднага го върна и влезе в тайберк, където пак даде всичко от себе си, преди да преклони глава пред противника си. Вавринка в крайна сметка спечели с 5:7, 6:4, 7:6 (4) след 2 часа и 35 минути игра и записа победа №7 в кариерата си срещу Григор. Димитров има 4 победи срещу швейцареца, но вече е в серия от 5 поредни загуби от него. Хасковлията все пак прекъсна негативната си серия от 11 поредни загубени сета срещу този противник.