Карабах и Славчев приключиха с Шампинската лига(ВИДЕО)

0
-
-

Симеон Славчев и Карабах отпаднаха в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като загубиха с 0:2 от АПОЕЛ (Никозия). Българският национал бе титуляр за шампионите на Азербайджан, които бяха спечелили с 2:1 гостуването си в Кипър, като прекара на терена малко повече от 70 минути, след което бе заменен.
В плейофите АПОЕЛ ще се изправи срещу ПАОК или Аякс, докато Карабах ще играе в Лига Европа срещу Линфийлд или Сутиеска. Домакините бяха по активните в първите 15 минути в Баку, но до реални голови положения пред вратата на АПОЕЛ така и не се стигаше. Славчев опита да открие резултата с шут в 19-ата минута, но топката не попадна в очертанията на пазената от Вид Белец врата. Последва размяна на ролите и гостите от Никозия натиснаха съперника по-сериозно, като сред най-дейните в предни позиции бе Безяк.
В 34-ата минута именно те откриха резултата, след като капитанът на Карабах Рашд Садигов фаулира Николаос Йоану в наказателното поле, а съдията посочи точката за изпълнение на дузпа. Томас Де Винсенти не сбърка от 11 метра, пращайки топката в обратния ъгъл на бразилския вратар Вагнер за 0:1. Второто полувреме се разви по сходен начин и отново Карабах започна по-устремено, но последва второ попадение за гостите от Острова на Афродита. В 68-ата минута Урош Матич, който е брат на Неманя Матич, попари азерите за втори път, отбелязвайки за 0:2 след асистенция на Роман Безяк. Славчев излезе от игра в 73-ата минута, а на негово място на терена се появи юношата на Валенсия Дани Кинтана, който трябваше да разнообрази нападението на домакините. Повече попадения така и не бяха отбелязани, а в заключителните секунди на срещата Ричард Алмейда от Карабах бе изгонен след втори жълт картон.