Срам,срам, срам! Англия ни унизи,малко остана мачът да не завърши! (СНИМКИ)

0
-
-

Националният отбор на България записа най-тежката си загуба насред София в своята история. „Лъвовете“ на Красимир Балъков бяха унизени с 0:6 от Англия в европейска квалификация от група „А“, като това беше най-малкото, с което се отърваха родните национали.
Рашфорд (7), Баркли (20, 32) Стърлинг (45, 69) и Кейн (85) вкараха головете във вратата на Пламен Илиев, който при някои от попаденията можеше да се намеси по-добре, но истината е, че благодарение на неговите намеси, България не падна с двуцифрен резултат след почивката. Два пъти и гредата спаси „трикольорите“, които продължават да бъдат в нокаут. Тимът няма победа вече от над една година, като в 11-и пореден мач не записа успех. Освен това остана без такъв в европейските квалификации в исторически седми пореден сблъсък. Кръг преди края на кампанията България рискува да остане без победа за първи път в историята си в квалификации за Еврофинали.
Отборът на Балъков изглеждаше прекалено безпомощен, а с дадени отигравания, феновете дори започнаха да се подиграват на представителния ни отбор.
Едва 20 000 фенове пристигнаха на мача, като една четвърт от тях са привържаници на гостите.В средата на първата част реферът Бебек спря играта за две минути, тъй като Тайрън Мингс се е оплакал на хора от щаба на Англия, че е чул скандирания по свой адрес. Дикторът на стадиона предупреди феновете да не обиждат играчите на расистка основа. Три минути след това Баркли вкара трети гол. Този път халфът на Челси беше точен с глава от пет метра, засичайки центриране на капитана Кейн. Пламен Илиев обаче можеше да се намеси по-добре.
В 42-ата минута отново мачът бе спрян, като този път група фенове на Локомотив (Пловдив) от Сектор „Б“ на стадион “Васил Левски” напуснаха съоръжението. Тогава главният съдия на мача е дочул расистки подвиквания от Сектор „А“ и говори с делегата и щаба на англичаните. Селекцията на Гарет Саутгейт обаче реши да остане на терена.