cska-sofiq otbor 2
Снимка: cska.bg
-
-

Спортист и ЦСКА-София не излъчиха победител в контролна среща. На стадиона в Своге съперниците си размениха по едно попадение през втората част за крайното 1:1.

ЦСКА-София можеше да поведе в 12-ата минута. Морено пусна в наказателното поле към Дауда Бамба, който шутира от движение, но топката срещна напречната греда.

Домакините отговориха в 19-ата минута с удар на Петър Вуцов, който обаче не представляваше проблем за Димитър Евтимов.

В 53-ата минута „червените“ Бисмар Чарлс отне топката по дясното крило, влезе в наказателното поле и подаде към Марселино. Последният стреля опасно, но вратарят на тима от Своге спаси.

Спортист поведе в 62-ата минута. След центриране от фал, Павлин Чиликов с летящ плонж засече атрактивно с глава, правейки безпомощен Евтимов за 1:0.

ЦСКА-София изравни четвърт час преди края на редовното време. Домакините не успяха да изчистят центриране отляво. Топката стигна на границата на вратарското поле до Маурисио Гарсес, който от това разстояние не сгреши за 1:1.

В първата минута на даденото продължение Спортист можеше да стигне до победата. Симеон Чатов се отскубна сам срещу вратаря. В последствие обаче той се засуети и позволи на върналия се в защита Гарсес да избие топката от краката му.

Спортист: 12. Стефано Кунчев, 19. Богомил Богомилов, 5. Мирослав Пушкаров, 6. Дилян Георгиев, 80. Димитър Петров, 20. Виктор Стойков, 88. Владимир Сиромахов, 3. Петър Вуцов, 18. Йоан Маринов, 17. Аюб Тазути, 11. Филип Ангелов

Резерви: 1. Мартин Величков, 77. Ивайло Василев, 16. Богдан Костов 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 21. Александър Бастунов, 9. Борис Димитров, 10. Илия Русинов, 14. Лукас Мартинс, 8. Владимир Семерджиев, 7. Слав Петков

ЦСКА-София: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс, 15. Тибо Вион, 26. Марселино, 11. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц, 30. Дауда Бамба, 28. Браян Морено

Резерви: 1. Густаво Бусато, 10. Маурисио Гарсес, 21. Амос Юга, 20. Радослав Живков, 24. Иван Митрев, 4. Юрген Матей, 5. Брадли Де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 13. Асен Дончев