Спорно съдийство на Кабаков беляза загуба на Ливърпул в Лига Европа

0

Спорно съдийство на Георги Кабаков беляза първата загуба на Ливърпул в Лига Европа с 2:3 при гостуването на Тулуза от група „Е“. С успеха французите събраха 7 точки и се доближиха на 2 от лидера.

Ливърпул можеше да открие резултата още във 2-ата минута, но ударът на капитана Джо Гомес с глава се отби в напречната греда.

Но в 36-ата Аарон Дьонум откри за Тулуза, след като влезе в наказателното поле и с малък рикошет прати топката във вратата.

В 58-ата минута домакините удвоиха преднината. Нидерландецът Тайс Далинга покачи за 2:0 в 58-ата след асистенция на Венсан Сиеро.

Кристиан Касерес си вкара автогол в 73-ата минута и намали преднината на своя тим, опитвайки се да изчисти топката при центриране от ляво.

Но само след три минути след това Франк Магри отново се разписа за Тулуза, след като подадената от дясно топка Муса Диара се разходи пред голлинията и никой друг не я докопа.

Минута преди края на редовното време обаче Диого Жота намали след пас на Алексис Макалистър, за да настъпи истинска драма в добавеното време.

В 7-ата минута на добавеното време Кабаков отмени попадение на гостите заради игра с ръка на Алексис Макалистър. Той беше извикан от ВАР-съдията Драгомир Драганов пред монитора, за да се увери какво трябва да направи и сам реши да остави резултата 3:2.