ПАОК с Десподов смачка Абърдийн,но стигна само до точка!(СНИМКИ)

0
despodov

24:2 отправени удара, 13:0 корнера, 32:7 центрирания в противниковото наказателно поле, 70:13 опасни атаки, 73:27% притежание на топката, 12:1 ключови паса и… 2:2.

Това са цифрите от мача от четвъртия кръг на група G на Лига на конференциите между ПАОК и Абърдийн.За отбора от Солун, където играе капитанът на националния отбор на България Кирил Десподов, това са първи загубени точки в групата.За Абърдийн това е второ равенство, като шотландциге остават без спечелен мач.

С гол на Дук в 14-ата минута Абърдийн поведе. В 23-ата минута ПАОК изравни чрез Тайсон. Попадението бе изработено от Десподов.
В 67-ата минута Мбвана Самата направи обрата за домакините пълен, вкарвайки за 2:1 за ПАОК.В 70-ата минута Джейми МакГрат вкара втори гол за 2:2.Само четири минути по-късно домакините получиха дузпа, която обаче след намеса на системата ВАР бе отменена.
Десподов бе титуляр за ПАОК, като остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен от Живкович.

В другия мач от групата Айнтрахт Франкфурт, който стигна до груповата фаза, отстранявайки по пътя си Левски, победи като гост ХИК с 1:0.