Спартак (Вн) разсипа дубъла на Лудогорец

0
chernomoretz spartak varna (36)

Спартак (Варна) победи Лудогорец II в мач от XVI кръг на Втора лига. „Соколите“ се наложиха като домакини с 4:0.

Спартак поведе в 43-ата минута. Йохан Н’Зи изведе в наказателното поле Атанас Зехиров, който с мощен изстрел направи 1:0.

В 57-ата минута Мехмед Сабри се отскубваше сам срещу вратаря, когато пред наказателното поле бе фаулиран от Бранимир Костадинов. За провинението си футболистът на Лудогорец получи директен червен картон.

180 секунди по-късно домакините се възползваха от численото си предимство. Зехиров отправи силен удар, Пепеляшев спаси, а при добавката Виктор Митев уцели гредата. Ахмед Ахмедов обаче стигна до топката и на празна врата не сгреши за 2:0.

В 70-ата минута Румен Руменов със страхотен удар оформи класиката в резултата.

В последната минута Сабри центрира отдясно, а Зехиров засече с глава за крайното 4:0.