Спартак към футболистите: Вие сте срам за клуба!

0

Спартак загуби и домакинството си на прекия конкурент за оставане в Трета лига Несебър с 1:2 и се постави в изключително трудна ситуация. Двата тима делят предпоследното място с равни точки и равни показатели в преките двубои, като само по-добрата голова разлика задържа пловдивските „гладиатори“ над чертата.

Още до почивката гостите водеха с 1:2 в резултата, а това се оказа и крайният резултат, макар спартаклии да играха с човек цяло полувреме.

Загубата е седма поредна и общо 11-та през пролетта. Въпреки всичко шансовете на Спартак за оставане в групата изглеждат по-добри от тези на Несебър с оглед на по-лесната програма в оставащите кръгове.

В следващия кръг Спартак гостува на Марица в пловдивско дерби, а Несебър има трудно домакинство на Розова долина.

След загубата от фен страницата на Спартак написаха:

Това , което се случва в момента е може би най- срамният период в историята на любимия ни отбор . Абсолютна посредственост , две загуби с по 6-0 , две победи в Пловдив , няма отбор, който да не е дошъл и да не ни е победил. Няма желание, няма хъс, няма сърце . Не обвиняваме играчите , те толкова си могат , нивото им е може би за средата на А окръжна група . Посредственост и на горните етажи – почваме с едни играчи , други се гонят , идват трети , после пак наново и така и така . Можем да бъдем и по- остри , но само ще кажем, че Спартак и неговите привърженици страдат, и то много . СПАРТАК е име, което задължава . Чухме и обвинения и към нас, че създаваме напрежение , а ние само искаме отборът да върви и поне малко да видим онзи дух от миналото . Ако пък толкова искате спокойствие , Спартак не е отборът за вас , Спартак не е Брестник , без да обиждаме хората, живеещи там .
Само се говори за школата – това е хубаво, но лицето на един отбор е представителния тим, това е нещото, с което ни свързват хората , а ние в момента такъв нямаме .
Само Спартак ! Ние името и емблемата ще си я обичаме винаги !