Марица с обрат в Загорец, диша във врата на Черноморец

0
-
-

„Марица“ постигна изключително ценна победа с 1:3 над „Загорец“ в Нова Загора. Маричани успяха да постигнат пълен обрат над силния си съперник в средата на втората част и така постигнаха изключително важен успех.
Двубоят не бе на много високо футболно ниво, като напрежението оказа своето влияние и двата тима често допускаха грешки.
Домакините доминираха през първата част, като те играеха по-често с топката и създадоха повече опасности. Маричани не успяха да наложат своя стил на игра, като разчитаха на контаатаки. В началото на срещата новозагорци имаха два шанса пред себе си, но не бяха точни при ударите си. При едно от най-чистите си положения непокрит играч на домакините засече на задна греда центриране от корнер, но топката излезе в аут. За „Марица“ Милен Танчев засече с глава центриране от ъглов удар, но стреля право в ръцете на вратаря Евгени Караманов. В края на първата част Пламен Иванов бе изведен сам срещу Илия Николов, но стражът принуди голмайсторът на домакините да затвори ъгъла си и ударът му излезе в аут. „Жълто-сините“ пропуснаха най-чистото си положение в заключителните минути. Сами Мехмедов бе изведен срещу Караманов, който излезе напред. Пловдивчанинът прехвърли вратаря, но топката излезе в аут.
Втората част започна равностойно, но пловдивчани изпитваха трудност при изнасянето на топката, причина за което бе високата преса на домакините. Новозагорци откриха резултата в 53-та минута, когато след близо половинминутно разбъркване в наказателното поле топката някак достигна до Пламен Иванов, който от близо отбеляза. Иван Иванов навлезе в наказателното поле и топката му бе отнета, но „жълтите“ не се ориентираха добре и топката попадна на крака на Пламен Иванов, който откри. Маричани показаха характер и не се отказаха да търсят промяна на негативния резултат. Домакините пък се успокоиха и нямаха положения в тези минути. В 67-та минута току-що влезлият в игра Петър Шопов бе изведен сам срещу Караманов и с първото си докосване в мача Шопов изравни. Голът даде допълнителен импулс в играта на „жълто-сините“. В 72-та минута Олджай Алиев отбеляза красиво попадение. Той получи топката на границата на наказателното поле, по диагонал на вратата, освободи се технично от бранителите в зелено с хубав удар реализира за 1:1, вкарвайки дежурния си гол. Домакините отговориха с неточен удар с глава след изпълнение на свободен удар. В 75-та минута, след груба грешка в отбраната на домакините резултатът стана 1:3. Олджай Алиев отне топката от защитник и подаде на Александър Праматаров, който навлезе в наказателното поле и върна към Алиев. Голмайсторът на „Марица“ реализира с лекота своя втори гол в тази среща. В 84-та минута Георги Георгиев стреля от дистанция, но Караманов се намеси добре. До края на срещата домакините стигнаха до две по-интересни ситуации. В 88-та, след меле в наказателното поле токата бе изчистена от защитник на метър пред вратата на Илия Николов, а дълбоко в добавеното време, след двойно подаване, играч на домакините стреля в аут.
Така „Марица“ записа победа номер 21 през този сезон и събра в актива си 68 точки, заемайки втората позиция. С точка повече лидер е „Черноморец“, а трети е „Загорец“ с 65. В следващия кръг „Марица“ приема „Спартак“ в пловдивското дерби, като то ще се проведе пред публика. Срещата е на 29 април, четвъртък, от 17 часа, на стадион „Марица“ в Пловдив.

Черноморец с класика срещу Хасково, остава на върха на Югоизток(ВИДЕО+СНИМКИ)