Созопол с много важна победа в Димитровград

0
sozopol sokol 30
-
-

Отборът на Созопол победи с 3:1 като гост Димитровград в среща от 13-ия кръг на Югоизточната трета лига. Победата е от изключително голямо значение за възпитаниците на Маргарит Димов, които вече са само на две точки зад лидера Нефтохимик. А това би първото от двете поредни гостувания за Созопол.
Антонио Ласков откри за гостите на терена в Димитровград след 12 минути игра. Четири минути преди края на полувремето домакините изравниха. С първата атака за второто полувреме Станимир Баев вкара първия си гол в срещата, а пак той в 67-та оформи и крайното 1:3.
„Много важна победа за нашия отбор. Спечелихме с характер, на изключително негостоприемен терен. Продължаваме борбата“ -коментира силният човек в Созопол Румен Димов.
В следващия кръг за Созопол предстои второто поредно гостуване на Миньор в Раднево.