Марица с първа загуба за сезона, сдаде първото място

0
45288617 256469955068799 384092847902556160 n 696x522

“Марица” допусна първа загуба през този сезон в Трета лига – Югоизточна група, след като в мач от 13-ти кръг загуби от “Атлетик” (Куклен). Мачът се игра в събота на стадиона в Куклен и бе белязан от някои съдийски грешки на асеновградския рефер Рюстем Карагарен, съобщават от клуба от „Кършияка“.
Първото полувреме беше равностойно. Още в първата минута Карагарен спести директен червен картон за домакините за удар без топка и то пред погледа на четвъртия съдия. Играч на “Марица” извърши нарушение, след което бе изритан от фаулирания футболист. Малко по-късно Айкут Янъков получи удар в корема присъщ за бойните спортове, но Карагарен отново не реагира. Домакините откриха резултата в 21-та минута, след корнер. След изпълнението на центъра Айкут Янъков бе намерен с центриране и изпреварвайки вратаря изравни с глава. В 45-та минута Карагарен отсъди дузпа за домакините след сблъсък на техен състезател с вратаря Илия Николов. Тя бе успешно реализирана за 2:1.
През втората част домакините се защитаваха организирано и разчитаха на изритани топки и статични положения. Улисани в предни позиции маричани изпуснаха играч на “Атлетик” да се откъсне при една изритана топка и резултатът стана 3:1. Малко по-късно домакините стигнаха до четвърти гол, след центриране от корнер. При този резултат съдията Карагарен промени вижданията си и започна да вижда всичко, което се случва, но вече беше късно. Все пак в 80-та минута Айкут Янъков намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. До края на мача гостите не съумяха да стигнат до нов гол и така инкасираха първа загуба през този сезон.
“Марица” остава с актив от 28 точки и вече е на 3-та позиция в класирането. Лидер е “Нефтохимик” с 31, пред “Созопол” с 29. Четвърти е “Загорец” с 27, но и с мач по-малко. В следващия кръг “Марица приема ОФК “Карнобат”. Срещата е следващата събота, от 14:30 часа, на стадион “Марица”.