Созопол пропусна да разгроми Атлетик (ВИДЕО)

0
sozopol nesebar (10)

Созопол победи Атлетик (Куклен) в отложен мач от XVIII кръг на Трета лига – Югоизток. На собствения си стадион „небесносините“ се наложиха с 2:0. Успехът на морския тим можеше да бъде и много по-убедителен, но куп пропуски го лишиха от това. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

240 секунди след началото на втората час Атлетик остана с човек по-малко. Втори жълт и съответно червен картон получи Калоян Панов.

Созопол поведе в 55-ата минута. Галин Димов изведе чудесно Борислав Трендафилов, който сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

„Небесносините“ сложиха точка на спора в 84-ата минута. Джоб Руни отне топката от съперник пред наказателното поле, влезе навътре и с удар от 13-14 метра порази долния десен ъгъл на вратата, оформяйки крайното 2:0.

С днешните 3 точки Созопол събра актив от 27 и се изкачи на 9-о място във временното класиране. Тимът от Куклен пък остана с 30 точки на 7-а позиция.