Созопол победи Черноморец в атрактивно морско дерби с 5 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Созопол постигна нова победа в контролите от предсезонната си подготовка. „Небесносините“ се наложиха като домакини на Черноморец с 4:1.

Созопол поведе след по-малко от 240 секунди игра. След центриране от фал, Диян Молдованов засече с глава за 1:0.

В 24-ата минута „небесносините“ удвоиха аванса си. Димитър Законов получи на границата на наказателното поле и с премерен намери долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 49-ата минута домакините оформиха класиката в резултата. Иван Тренчев бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 3:0.

В 63-ата минута авансът на Созопол можеше да набъбне още. Удар на Кристиян Парашкевов от границата на наказателното поле, обаче срещна напречната греда.

10 минути по-късно Черноморец намали изоставането си. Милен Танев вкара много красив гол, след като с диагонален удар от ъгъла на наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 3:1.

240 секунди след това „акулите“ имаха възможност да върнат интригата в мача. Мощен изстрел на Антон Узунов от над 20 метра, обаче разтресе горната греда.

В 86-ата минута Созопол стигна до ново попадение. След центриране от корнер, Петър Кюмюрджиев се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата за крайното 4:1.