Надежда излъга Вихрен за ЧРД на Кокала

0

Надежда (Доброславци) победи Вихрен с минималното 1:0 в контролна среща. Георги Тодоров отбеляза единственото попадение в 18-ата минута, възползвайки се от грешка на противниковия вратар.

И двата отбора се намират в долната част на таблицата в Югозападната Трета лига, като Вихрен заема 15-о място, а Надежда е на 16-а позиция.Преди началото на мача старши треньорът на санданския тим – Емил Велев, получи специална фланелка по повод неговия юбилей. Кокала днес празнува своя 60-и рожден ден.

Двубоят започна равностойно, като липсваха опасности пред някоя от двете врати в първия четвърт час игра.
Веселин Минев можеше да открие резултата по куриозен начин в 16-ата минута, когато негов опит за центриране срещна напречната греда. 120 секунди по-късно Надежда стори това. Георги Тодоров се оказа на точното място след неумела изява на Топалов и бранителят се възползва от грешката на стража по най-добрия начин – 1:0.

Малко преди да измине половин час игра Лионел Матадос стреля от дистанция, но ударът му попадна право в ръцете на Иван Топалов.В ответната атака Илиян Джавалеков се озова на страхотна позиция в наказателното поле на Надежда, но не успя да намери целта.До края на полувремето двата отбора не създадоха нищо по-интересно и се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за тима, воден от Румил Жотев.

През второто полувреме футболистите на Вихрен се втурнаха в търсене на изравнително попадение, но трудно достигаха до провитниковата врата.Малко след като измина час игра „зелените“ изявиха сериозни претенции за дузпа, след като футболист на санданчани падна в наказателното поле. Главният съдия обаче бе категоричен, че няма основания да посочи бялата точка.
В 72-ата минута Кристофър Ндиди засече с глава центриране отдясно, но изстрелът му премина встрани от вратата на Надежда.

В заключителните минути на срещата домакините организираха добра контраатака, при която Ивайло Петров се оказа на върха на атаката, но ударът му бе отразен от Иван Топалов.В 88-ата минута стражът на Надежда излезе неразчетено и бе изпреварен от противников футболист, който обаче не намери очертанията на вратата.