Созопол победи Черноморец и стъпи на върха на Югоизток

0
DSC 8625
-
-

Отборът на Созопол победи с 3:1 Черноморец 1919 в дерби срещата от 26-ия кръг на Югоизточната трета лига. С тази победа момчетата на Маргарит Димов стъпиха на върх а в класирането поне за 24 часа като настигнаха лидера Нефтохимик. Двата отбора имат по 63 точки, но Нафтата е с мач по-малко. А той е утре в Хасково срещу едноименния отбор.

Днешната среща в Созопол започна равностойно , но в 36-тата минута  Уилфред Гримо с плътен удар в долния десен ъгъл откри резултата. Минута по-късно далечен удар на Гримо мина покрай лявата греда. След още 5 минути Трайо Грозев засече с глава центриране от фаул на Станимир Баев, но в напречната греда. В ситуацията бе маркирана  и засада. Трайо Грозев 52-та минута вкара и втори гол за домакините. Яни Николов му пусна хубав пас в наказателното поле и той с глезен насочи топката до лявата греда.Само след още 4-ри минути последва и  червен картон за Васил Калоянов от Черноморец. Той опита задна ножица в наказателното поле, но удари с крак Мурад Ибраим в главата и получи втори жълт картон от рефера Красен Георгиев. 13 минути преди края Трайо Грозев направи резултата класически с втория си гол в мача. Петко Пацов отби удар на Живко Димов, но Грозев на метър пред голлинията с добавка вкара за 3:0. Във втората минута на добавеното време Мустафа Мустафа вкара почетния гол за акулите  и оформи крайният резултат в срещата.