0
nesebar litex 42
-
-

Тимът на Литекс разби с 3:0 Несебър в мач от 24-ия кръг на Втора лига. „Оранжевите“ надиграха своя противник, който завърши срещата с 10 човека. Добромир Бонев (18), Томислав Йорданов (53) и Иван Митрев (89) бяха точни за домакините на градския стадион в Ловеч. Джунейт Али от гостите пък беше изгонен в 85-ата минута.
Първата част беше изцяло за играчите на Живко Желев, които поведоха в 18-ата минута. Томи Йорданов намери с диагонален пас Бонев, който даде аванс на Литекс. В 25-ата минута домакините искаха дузпа, но такава не беше отсъдена. Първият изстрел към вратата на домакините беше в 41-ата минута, когато Никола Дамянов стреля, а Петър Петров изби в корнер.
През второто полувреме срещата стана двуостра, но повечето положения бяха за Литекс. Йорданов удвои с хубав изстрел отдалеч в 53-ата минута, а пет минути преди края Али спъна откъсващ се нападател и получи втори жълт картон, оставяйки Несебър с 10 човека. Секунди преди края Митрев също се разписа след подаване на Кристиян Тафраджийски, който влезе резерва.
Литекс остана на пето място с 38 точки, а четвъртият ЦСКА 1948 има пет повече. Несебър остана на 12-то място с 23 точки.