0
DSC 8217
-
-

Созопол записа нова победа в Трета лига – Югоизток. „Небесносините“ се справиха без особени затруднения с гостуващия Левски (Карлово), побеждавайки с 3:1. В герой за водения от Маргарит Димов тим се превърна опитният Трайо Грозев, който реализира и трите попадения. С днешния успех, морският тим продължава да диша във врата на лидера Нефтохимик, изоставайки само на 3 точки от върха.

Созопол успя да поведе още в 17-ата минута. Трайо Грозев засече с глава центриране на Петър Кюмюрджиев за 1:0.

След половин час игра гостите останаха с човек по-малко. Само в рамките на 180 секунди, Боян Пенев си „заработи“ два жълти картона и съответно червен. Второто официално предупреждение бе за реплика срещу съдията.

3 минути по-късно Созопол удвои аванса си. Трайо Грозев засече отблизо успореден пас отдясно на Станимир Баев за 2:0. След гола целият отбор символично полюля бебе. Вчера на защитника на тима Диян Лефтеров му се родиха близнаци – момче и момиче.

DSC 8207

В 53-ата минута „небесносините“ оформиха класиката в резултата. Трайо Грозев записа хеттрик, с копие на второто попадение, със същия асистент.

Крайното 3:1 стана факт в 70-ата минута. Веселин Филипов бе точен с красив гол, директно от фаул.