Созопол изпусна Царско село

0
-
-

Созопол и Царско село направиха драматично равенство в мач от 4-тия кръг на Втора лига. Пред повече от 1 000 зрители на стадион „Арена Созопол” двата отбора завършиха при резултат 2:2.

Домакините поведоха в 28-ата минута, когато Деян Христов беше точен след извеждащ пас на Станимир Митев. Три минути преди почивката гостите можеха да изравнят, но вратарят Мартин Теменлиев отрази по блестящ начин удара отблизо на Радой Божилов. Последният обаче спечели дуела между двамата, който се повтори девет минути след почивката. Божилов изскочи сам и преодоля стража. И след изравняването Царско село продължи да атакува, ала Теменлиев направи нови страхотни спасявания след удари на Айкут Рамадан, Евгени Зюмбулев и Реян Даскалов. Старши треньорът на Созопол Румен Димов реагира с три смени за четвърт час и една от резервите даде нова преднина на своя тим. Кристиян Тафраджийски се разписа след отлична индивидуална изява в 73-ата минута. Авторът на втория гол обаче получи два жълти картона и пет минути преди края беше отстранен от игра. С човек повече Царско село стигна до ново изравняване в 87-мата минута чрез Любомир Гуцев.

От треньорския щаб на домакините имаха сериозни претенции след края, тъй като четвъртият съдия показа пт минути добавено време, а главният рефер Станислав Тодоров от Шумен свири края едва три минути след 90-ата.