ФК Черноморец 1919 победи Стралджа

0
-
-

ФК Черноморец 1919 победи Стралджа с 2:1. Това бе последна контролна среща за „акулите“, преди началото на двубоите от „А“ Областна футболна група. Двубоят се проведе на стадиона във Ветрен. Съоръжението вече може да се похвали с трибуни и резервни скамейки, поставени от ръководството на бургаския клуб. Неофициален дебют за домакините направи юношата на столичния Левски Кемал Велиев, който ще изкара пробен период.

Двубоят със Стралджа започна равностойно, а Черноморец постепенно пое инициативата. Така се стигна до 15-ата минута, когато Денис Тодоров засече центриране от свободен удар, но попадението бе отменено заради засада. Все пак, след половин час игра „акулите“ поведоха в резултата. Диян Райков стреля от фаул, топката се отклони в стената и влетя в мрежата за 1:0. До края на полувремето бургазлии продължиха да бъдат по-активният отбор, но така и не съумяха да удвоят аванса си.

Втората част започна изключително лошо за Черноморец, след като още в 49-ата минута получи изравнително попадение. След гола воденият от Нено Ненов тим натисна своя съперник и логично отново успя да поведе. В 75-ата минута Илия Русев се озова сам срещу вратаря на Стралджа и с техничен удар го преодоля за 2:1. В заключителните минути на мача Янчо Костадинов с блестящ рефлекс спаси изстрел от непосредствена близост, като по този начин съхрани аванса на „сините“, а с това и победата на ФК Черноморец 1919.

Състав на ФК Черноморец 1919: Г. Стоянов, Хр. Георгиев, Д. Белчев, М. Желев, Т. Бачев, Д. Райков, Сл. Костенски, Д. Тодоров, М. Ралев, П. Георгиев, Ил. Русев,

Резерви: Я. Костадинов, Ив. Капитанов, Р. Стоянов, П. Парушев, К. Велиев, Ж. Парушев