Созопол и Пирин не си вкараха в здрав мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Созопол и Пирин (Благоевград) играят при резултат 0:0 в мач от 21-ия кръг на Втора лига игран на “Арена Созопол”.Двата отбора направиха здрав мач,с много борба,но с много малко голови положения. Пирин излезе без двама от титулярите си – Николай Бодуров и Юлиан Попев, а в хода на мача се контузи и водещият реализатор на орлетата Преслав Йорданов.За домакините от Созопол пробелмите бяха свързани с факта,че отборът бе две седмици без официален мач.

Първото, а и най-чисто положение за полувремето дойде в 8-та минута. След пробив отдясно на Иван Колев,последва продтрелно центриране ,но пред голлинията Димитър Жеков бе изпреварен от Спас Георгиев,който предотврати сигурен гол.

В 23-ата минута отново Спас Георгиев не успя да засече центриране на Краси Станоев. След още 10 минути гостите от Благоевград останаха и без водещия си реализатор Преслав Йорданов,кой то получи неприятна контузия.

Вместо него в игра влезе Андон Гущеров, а докрая на първото полувреме нямаше повече положения и пред двете врати.

И през второто полувреме картината на терена не се промени. И отново дочакините имаха много чиста ситуация. В 54-тата минута вратарят на орлетата Петър Петров със страхотен рефлекс отби много силен удар на Борис Тютюков от десетина метра.

След час игра страхотен удар от около 20 метра на най-дейния в състава на Пирин – Спас Георгиев бе отбит от Росен Андонов на сантиметри над напречната греда.

В 79-тата минута след центриране от ъглов удар,вратарят Андонов увисна,но Стилиян Николов с глана от 3-4 метра не успя да улучи вратата.

Така срещата завърши без голове. За Пирин това бяха първи загубени точки за възпитаниците на Уорън Фийни тази пролет,но пък те все още не са допуснали гол във врата си. Те ще останат и на върха във Втора лига. Созопол си остава железен домакин и продължава без загуба у дома от началото на сезона.