След куп пропуски и две греди Левски не успя да бие Вихър

0
-
-

„Левски“ Лом не успя да победи „Вихър“ (Славяново) и завърши 0:0 в мач от 17-ия кръг на Северозападна Трета лига, която се игра на стадиона в Чипровци. „Сините“ изпуснаха победата в нервен и изпълнен с грубости и симулации от страна на гостуващия тим двубой, но и направиха дузина невероятни пропуски пред вратата на „Вихър“. На два пъти и гредата помогна на отбора от Славяново да не получи гол.

През първото полувреме „Левски“ доминираше на терена, а гостите здраво се отбраняваха и накъсваха играта с нарушения и симулации. В 14 мин. Никола Николов засече с глава флангово центриране, но топката срещна левия стълб на вратата на „Вихър“. При следващата атака Мариян Огнянов стреля опасно, но ударът му бе избит в корнер. В 23 мин. Огнянов изведе Георги Цеков на чиста позиция, бързоногото крило заложи на силата и стреля право в тялото на вратаря Светлин Линев. В 26 мин. Огнянов отправи техничен удар от границата на наказателното поле, но имаше малшанс и топката се отби в левия страничен стълб. Единственото положение за „Вихър“ дойде в самия край на полувремето, когато след ъглов удар се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на „сините“ и ударът на Десислав Русев мина на сантиметри от десния стълб на вратата на Вълков.
След почивката „Левски“ продължи да владее повече топката и да атакува, но „Вихър“ здраво се отбраняваше, успяваше да накъсва играта и да контраатакува опасно. „Сините“ отново създаваха положения, които обаче не успяха да реализарат. Първо Николов не успя от малкото наказателно поле да вкара с глава. След това не се получи удар на Огнянов. После Александър Веселинов не успя да засече поредното прострелно центриране пред вратата на „Вихър“. В 81 мин. Веселинов отправи страховит удар от близо 40 метра, който с мъка бе избит от вратаря на гостите в ъглов удар. В последните минути на редовното време „Левски“ можеше и да допусне гол при една от редките атаки на „Вихър“, но блестящата намеса на вратаря Диян Вълков предотврати попадение във вратата на „сините“. В 5-минутното продължение „Левски“ се вдигна на финален щурм, но отново не успя да вкара.

Извор и Димитровград не се победиха в местното дерби

След последния кръг от есенния полусезон „Левски 2020“ (Лом) продължава да е на първо място с 37 т. и единственият отбор без загуба, след 11 победи, 4 равенства и два мача по-малко. Втори в класирането, вече на 3 т. от „сините“, излезе тимът на „Севлиево“, който победи като гост„Трявна“ с 2:0. „Левски 2020“ (Лом) и „Севлиево“ ще се изправят в битка за първото място в сряда, 2 декември, от 14:00 ч. в Севлиево, където ще се играе отложеният мач 14-ия кръг. Другият отложен мач – между „Левски 2020“ (Лом) и „Етър II“ (Велико Търново), е насрочен за 6 декември, неделя, от 14.00 ч.