След фаталния пропуск срещу Ботев (Пд), Веско Великов сменя дузпаджиите

0
65826431 10161779372565237 6158899346306760704 n
-
-

Проклятието на дузпите все повече започна да тегне над Ботев Bp, пише „Тема спорт“. При загубата с 1:2 от Ботев Пловдив врачани изпуснаха за трети път от началото на сезона удар от бялата точка. Любопитното е, че пропуските направиха трима различни изпълнители. Първи бе Валери Домовчийски. Таранът изтърва при домакинската загуба с 0:1 от Локомотив Пловдив на 6 декември миналата година. Пропускът дойде в 84-ата минута, като можеше да донесе точка за Ботев Bp.

На 13 март сред грешниците се нареди и Даниел Генов. Той пропусна от бялата точка в мача с Левски, загубен с 1:3. Изстрелът му в страничната греда бе в 15-ата минута при 1:0 за домакините и можеше да удвои аванса им и да не се стигне до загуба.

В четвъртък сред пропусналите се нареди и Петър Атанасов. Той опита късмета си в 73-ата минута при 1:1, но не сполучи, а после Ботев допусна загуба от канарчетата -1:2. С трите пропуска врачани можеше да имат 7 точки, а сега – нула.

Интересно е, че по време на паузата Валери Домовчийски изпусна дузпа и в контролата с Царско село, загубена в София с 1:3.

След всички тези пропуски старши треньорът на врачани Веселин Великов е решил да даде шанс на нов изпълнител, когато тимът му пак получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Това ще е Христо Златински, който има опит от бялата точка в Лудогорец, Локомотив Пловдив и Локомотив София.