Дамбраускас отличи младок и отсече: Можем да се справяме и по-добре!

0
Снимка: ludogorets.com

Старши треньорът на Лудогорец – Валдас Дамбраускас – сподели мнението си за победата с 1:0 над Монтана.

„Беше по-труден двубой, отколкото очаквахме, защото не успяхме да отбележим гол. След като вкарахме, мачът стана отворен. Те се защитаваха дълбоко в своята половина. Първото полувреме имахме 3-4 добри ситуации, но не вкарахме и тогава ставаш малко по-нервен. През второто полувреме опитахме да сложим повече играчи в предни позиции и чакахме гола.

Моята работа е да насоча мислите на футболистите към настоящия мач и е рано да мислим за ЦСКА, защото този мач ще е труден. Трябва да се мисли мач за мач. Можем да се справяме и по-добре. Първото полувреме не бяхме лоши, създавахме възможности. През второто полувреме правихме повече грешки. Това може би е въпрос на психология.

Всеки иска да играе и да побеждава. Нормална е реакцията на Каули. Казах му, че съм го сменил, защото такова е решението ми.

Теекпетей е важен за нас играч – вкарва и асистира. Знаем с какво разполагаме. Днес Иван Йорданов направи хубав мач, има голямо бъдеще. Лудогорец не е един човек. Сега се нуждаем да намерим най-добрата единайсеторка за ЦСКА. Светослав Дяков тренира с отбора“, коментира Дамбраускас.