След бразилски шедьовър, Хубчев потегли със загуба начело на Левски (ВИДЕО)

0
levski 7
-
-

Левски загуби от Ред Бул Бразил в контролна среща, играна в Ангерберг. „Сините“ отстъпиха с 0:1 на бразилския си съперник, който е лидер във втория ешелон на местния футбол. Проверката бе първа за родния гранд, а също така и неофициален дебют на Петър Хубчев като старши треньор на тима от „Герена“.

Първата по-интересна ситуация дойде в 10-ата минута. Илия Юруков стреля от сериозна дистанция, но покрай вратата.

В 20-ата минута Давиде Мариани стреля хубаво от границата на наказателното поле, но топката профуча до лявата греда.

В 26-ата минута Ред Бул поведе с гол-шедьовър. Бруно Тубарао стреля от ъгъла на наказателното поле, пращайки неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата на Михайлов за 0:1.

В 31-ата минута Илия Юруков открадна топката в средата на терена и пусна към Станислав Иванов. Младокът нахлу в наказателното поле и стреля, но Деймисон успя с една ръка да избие в корнер. След неговото изпълнение, отново Иванов стреля, но този път високо над вратата.

В 49-ата минута в игра за Левски се появи голмайсторът на Първа лига – Станислав Костов. Той замени юношата Мартин Д. Петков. Малко по-късно пък Атанас Кабов влезе на мястото на Станислав Иванов.

В 55-ата минута Живко Миланов центрира отдясно, Паулиньо свали с глава към Давиде Мариани. Последният стреля без забавяне, но топката рикошира в защитник на бразилците и вратарят улови без проблеми.

В ответната атака Пио нанесе мощен удар от дистанция, но право в Михайлов. Лижер също пробва да затрудни родния страж с далечен шут, който обаче мина високо над вратата.

В 63-ата минута Костов овладя на гърди в наказателното поле и много фино изведе Давиде Мариани. Ударът на последния от ъгъла на вратарското поле обаче профуча покрай дясната греда.

В 71-ата минута Живко Миланов стреля отлично от фаул, но топката „облиза“ дясната греда.

В 76-ата минута Деян Иванов замени Янис Каргас. 120 секунди по-късно пък Петър Хубчев извади от игра влезлият през второто полувреме Атанас Кабов. На негово място се появи друг „син“ юноша – Ивайло Найденов.

В следващите минути Николай Михйалов показа класа, избивайки удара на останал сам срещу него футболист на Ред Бул.

Своя дебют за Левски записа Франко Мазурек, заменил Илия Юруков. В заключителните секунди на мача аржентинецът отправи силен, но много неточен удар.

В даденото продължение Мазурек изведе чудесно отляво Горанов, който центрира в наказателното поле. Ивайло Найденов засече с глава от чиста позиция, но вратарят на бразилците спаси.

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, 20. Живко Миланов, 19. Янис Каргас, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 77. Илия Юруков, 8. Давиде Мариани, 99. Станислав Иванов, 79. Мартин Д. Петков, 7. Паулиньо

„Ред Бул“: Деймисон, 2. Лукас Рамон, 3. Лео Ортиз, 8. Уилиан Кореа, 9. Матеус Пейшото, 14. Бараляс, 20. Бруно Тубарао, 23. Раян, 25. Тиаго Рибейро, 27. Уесли, 36. Едимар