След 14 мача без победа: Ботев (Вр) повали Берое под Околчица (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
-
-

Ботев (Враца) победи Берое в мач от XVIII ктъг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица домакините се наложиха с 1:0. Това пък означава, че врачани прекъсват черната серия от 14 срещи за първенство без успех (6 равенства и 8 поражения).

В 7-ата минута Лебон направи хубав индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле и стреля, но над вратата.

В 17-ата минута Юлиан Ненов стреля от дистанция. Топката рикошира в Александър Цветков и заблуди Ганев, но за негово щастие срещна лявата греда и излезе в корнер.

В 30-ата минута Тунгара с прекрасен пас изведе Омар Камара сам срещу вратаря. Красимир Костов обаче за пореден пък показа прекрасна форма и успя да избие удар покрай него с десния си крак.

7 минути по-късно Юлиан Ненов бе изведен сам срещу вратаря и стреля от движение. Генадий Ганев обаче с прекрасен рефлекс успя да избие с една ръка.

В 41-ата минута Ботев поведе. Юлиан Ненов центрира чудесно отдясно. Дориан Бабунски пък плонжира и с глава от границата на вратарското поле не остави шанс за реакция на Ганев за 1:0.

120 секунди по-късно Реян Даскалов стреля мощно извън наказателното поле с левия крак. Красимир Костов се разтегна максимално и успя да докосне топката, която премина на сантиметри от лявата греда, излизайки в корнер.

В даденото продължение Красимир Тодоров насочи от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл, но Ганев успя да избие. Топката стигна на ъгъла на вратарското поле до Мартин Николов, който обаче не бе точен при добавката. Освен това, Николов бе в положение на засада и евентуално попадение щеше да бъде отменено.

В 68-ата минута Джонатан Перейра нанесе силен шут на 2 метра от ъгъла на вратарското поле. Топката обаче премина високо над напречната греда.

В 82-ата минута домакините не успяха да изчистят добре центриране. Тунгара посрещна с мощна тупалка от дъгата пред наказателното поле, но покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Данел Генов от 7-8 метра засече с глава центриране отдясно. Красимир Костов обаче сигурно улови пред голлинията.