0
-
-

Беласица Петрич се завърна в професионалния футбол! Петричани изстрадаха своето 13-годишно изгнание по долните нива и през следващия сезон ще се състезават във Втора лига.

Това стана факт, след като „комитите“ се наложиха с 3:2 над Вихрен (Сандански) пред погледа на хиляди свои фенове в двубой от 36-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата на стадион „Цар Самуил“ бе предавана пряко по Sportal.bg и Sportal TV.

Първото полувреме бе много динамично и в него паднаха 4 от попаденията. Бела поведе с 2:0 още до 12-ата минута чрез Симеон Бояджиев (7 – дузпа) и Марти Таушанов (12). Само 120 секунди след втория гол Валери Георгиев намали изоставането на своя отбор, реализирайки от бялата точка. Към края на първата част Илия Цеков (39) възстанови равенството в Петрич.

Появилият се от резервната скамейка Димитър Иванов се превърна в герой за домакините, разписвайки се в 74-ата минута, с което Бела си осигури първата позиция в класирането.
Два кръга преди края на шампионата тимът, воден от Николай Николов – Чезето има преднина от 10 точки пред втория Витоша (Бистрица). Вихрен продължава да се бори за своето спасение, след като се намира само на 3 пункта от опасната зона.