Ботев Враца вкара 5 на Пирин и отива на баражВИДЕО

0
-
-

Ботев(Враца) спечели с 5:3 гостуването си на Пирин (Благоевград) и по този начин се спаси от директно изпадане от efbet Лига. Сега пред футболистите от Враца предстои бараж с четвъртия във Втора лига Етър, като победителят от него ще бъде част от елита през следващия сезон. Срещата ще се запомни и със сбогуването с футболния терен на легендите Светослав Дяков и Станислав Манолев, които напуснаха игрището през първото полувреме.

Украинският бранител Вячеслав Велев откри резултата в полза на „орлетата“ в десетата минута. Последваха два гола на капитана на гостите Юлиан Ненов (30, 40), но в самия край на полувремето младият Васил Христов направи 2:2. В 49-ата минута Ненов оформи своя хеттрик. Йоан Бауренски направи 4:2 с удар отблизо в 58-ата минута. Към края Стефан Гаврилов направи 5:2 с красив удар от средна дистанция, а в добавеното време Даниел Иванов вкара последния гол в срещата.

Срещата започна в леко темпо, за да дойде десетата минута, когато Станислав Манолев потърси последен гол в своята кариера. Бившият футболист на ПСВ Айндховен, Фулъм и Динамо (Москва) стреля опасно към рамката на гостите, но вратарят Красимир Костов успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Вячеслав Велев беше оставен непокрит в близост до вратата на Ботев (Враца) и укранският защитник намери мрежата с глава – 1:0 за „орлетата“.Веднага след това Манолев беше сменен, за да обере овациите на публиката. В 18-ата минута същото се случи и с бившия капитан на Лудогорец Светослав Дяков, който също се сбогува с футболния терен под аплодисментите на зрителите на стадион „Христо Ботев“.

В 30-ата дойде подобаващ отговор на гостите от Враца. Пробив отляво беше завършен с чудесен шут от Юлиан Ненов, който не остави шанс на Марио Кирев, макар врататят на Пирин да изби топката.

След десет минути капитанът на Ботев (Враца) отново беше на точното място. Браян Переа стреля с глава, топката се удари в горната греда, за да попадне у Ненов, който на празна врата направи 2:1 и взриви гостуващата агитка.

В самия край на първото полувреме 17-годишният Васил Христов, заменил Светослав Дяков по-рано, се оказа на върха на акция на домакините и с глава простреля стража Костов, който не успя да отбие топката. Христов свали от радост своята фланелка, заради което получи жълт картон от главния съдия Иво Андреев – 2:2!
В 58-ата минута врачани измайсториха нова добра акция, като този път Юли Ненов се отчете с асистенция. Капитанът на „червените“ получи пас отляво и подаде успоредно на голлинията, като топката стигна до Йоан Бауренски. От чиста позиция бившият халф на ЦСКА – София не сбърка и Кирев трябваше за четвърти път да бърка в своята мрежа.

В последните секунди на мача паднаха още два гола. Първо, Стефан Гаврилов простреля Кирев с красив удар от границата на наказателното поле, с което резултатът набъбна в полза на врачани – 5:2.

В добавеното време Даниел Иванов от Пирин (Благоеврад) реализира последния гол за „орлетата“ през сезона – отблизо след разбъркване пред вратата на Ботев Враца.