Славия си отбеляза автогол в сетния миг, за да загуби от 10 от ЦСКА-София

0

ЦСКА-София постигна поредна изключително драматична победа от началото на сезона, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството си на Славия от четвъртия кръг на efbet Лига. „Червените“ играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Юнус Санкаре бе изгонен за втори жълт картон в 44-ата минута. Венцислав Бенгюзов си отбеляза автогол в третата минута на добавеното време на двубоя, за да поднесе победата на „армейците“.

Георги Йомов проби в 9-ата минута по левия фланг и центрира в наказателното поле на Славия, където Ахмед Ахмедов стреля с глава, но Антонис Стергиакис спаси без проблеми.

Ивайло Димитров получи контузия в 15-ата минута и не успя да продължи участието си в мача. Димитър Рангелов бе планирано да влезе на негово място, но при загрявката и той получи травма, което наложи пускането в игра в 27-ата минута на младия Димитър Стоянов. Именно заради това Славия игра повече от 10 минути с човек по-малко.

Иван Турицов получи контузия и бе сменен принудително в 26-ата минута от Амос Юга.

Пред Али Соу се откри добра възможност в 32-ата минута. Той финтира Емил Виячки в наказателното поле на Славия и стреля, но встрани от левия стълб на вратата.

След центриране от корнер в наказателното поле на Славия в 39-ата минута, Валентин Антов стреля с глава, но Стергиакис спаси без никакви проблеми.

Юнус Санкаре извърши две нарушения между 42-ата и 44-ата минута и бе изгонен с два жълти картона и съответно червен. Вторият жълт картон за халфа на ЦСКА-София бе изключително пресилен.

През второто полувреме Славия предостави инициативата на ЦСКА-София, въпреки че беше с човек повече на терена.

Емил Стоев стреля от пряк свободен удар в 52-ата минута, след което Бусато плонжира и изби в корнер.

ЦСКА-София имаше подем в следващите 20 минути, въпреки че беше с човек по-малко на терена и натисна своя съперник. Домакините трудно създаваха голови положения пред добре отбраняващите се футболисти на Славия.

Юрген Матей изпусна много добра възможност в 87-ата минута и стреля в аут.

ЦСКА-София стигна до победата, след като Венци Бенгюзов си вкара автогол в третата минута на добавеното време на двубоя. ЦСКА-София организира добра контраатака по левия фланг, където Жул Кейта и Брадли Мазику пробиха. Мазику се опита да комбинира със свой съотборник в наказателното поле на Славия, Бенгюзов се опита да пресече подаването, но вместо това прокара топката между краката на Стергиакис. Вратарят на Славия нямаше как да реагира, защото пред него беше Али Соу и нападателят на ЦСКА-София му попречи да има по-добра видимост към ситуацията.

С този успех ЦСКА-София оглави класирането с 10 точки, а Славия остава само с 1.

В следващия кръг Славия е домакин на Берое, а ЦСКА-София гостува на Черно море.

Славия допусна четвърта поредна загуба във всички надпревари.

ЦСКА-София от своя страна в трето поредно домакинство успя да стигне до победата с гол в добавеното време. „Червените“ сториха това във втория кръг от efbet Лига срещу Ботев Пловдив, както и в мача от първия квалификационен кръг на Лига Европа срещу Сайрънс.